Ha szeptember, akkor iskolakezdés és szerződéskötés az új tanév ösztöndíjasaival. Évek óta ez az alapítvány legmeghatóbb ünnepsége, amikor találkozunk azokkal a fiatalokkal, akik tanulni szeretnének és az Alapítványtól megkapják a támogatást, hogy valóra válthassák álmaikat

Ez a tizennegyedik generáció az ösztöndíjprogramban, 20 középiskolás és 20 egyetemista, akiket jó érzés volt megismerni, vagy újra látni.

Egykori ösztöndíjasunk írta: „Egy kis otthoni csoda ez a program, ott, ahol ritkák a csodák. Megéri megőrizni.”

2008-ban alapította néhai Dr. Verestóy Attila, a nevét viselő alapítványt és ugyanebben az évben indult A Jövő Magad Vagy! ösztöndíjprogram, amikor 11 egyetemista és 22 középiskolás kapott évi támogatást. Azóta közel 1000 diák életébe vitt változást ez a program, mára már sokan közülük derekasan helytálltak az életben, a támogatottakból támogatókká váltak. Napi szinten rám köszönnek az utcán ismert vagy kevésbé ismert arcok, a tekintetükből sugárzik a hála, mert akkor és ott kaptak segítséget, amikor a legnagyobb szükségük volt rá.

Az alapító, Dr. Verestóy Attila szavait idézve: „Minden lépésünk, minden tettünk, ami szolgálja azt, hogy segítsük egymást, az a közösséget erősíti, minket erősít. Én hiszem azt, hogy azok, akik az évtized során részesültek abban a kis alapítványi támogatásban, azok mind-mind előbbre haladtak az életben.

Ti mindannyian önkéntesen fogjátok segíteni a másikat, a társaitokat. Ezt a közösséget csak akkor lehet megtartani, megerősíteni, ha mindenki számára ott él benne, a lelkében, a szívében, az eszében az, hogy együtt tudunk erősek lenni, együtt tudunk úgy megmaradni, hogy egyre gazdagabbak, egyre erősebbek, egyre magabiztosabbak legyünk és egyre többen tudjuk azt mondani, hogy kiművelt fők világa lesz itt Székelyföldön.”

Hiszem, hogy az ösztöndíjjal, együtt ezt a szellemiséget is tovább tudjuk adni és közös erővel még évekig élni fog az alapítvány és a program.

Nemes Melinda

A határidő lejártáig (augusztus 20) 24 középiskolás és 28 egyetemista pályázatot iktattunk.

Augusztus 26-án került sor A Jövő Magad Vagy! ösztöndíjpályázatok elbírálására. Figyelembe véve a rendelkezésre álló pénzalapot, valamint a pályázók összetételét, a Vezetőtanács a következő döntést hozta:

19 középiskolás kap havi 250 lej ösztöndíjat

20 egyetemista havi 400 lejes ösztöndíjat

1 egyetemista havi 250 lejes ösztöndíjat (speciális ösztöndíj)

Eredményhirdetés:

A 2021-22-es tanév ösztöndíjasai:

Középiskolások Egyetemisták

ügyvezető igazgató

A JÖVŐ MAGAD VAGY!

Ösztöndíjpályázatot hirdet a Dr. Verestóy Attila Alapítvány

Küldetésünk: Egy olyan szülőföldjéhez ragaszkodó fiatal generáció nevelése, amely felelősséget érez térségünk megmaradásáért.

Ennek szellemében hirdeti meg az Alapítvány a 2021-22-es tanévre szóló ösztöndíjpályázatát, Hargita megyei diákok számára. A pályázat neve változatlanul „A Jövő Magad Vagy!”, hogy közösségünk jólképzett fiatalokra építhesse jövőjét.

A program keretében 20 középiskolás havi 250 lej, 20 egyetemista havi 400 lej ösztöndíjban részesül a tanév ideje alatt (10 hónap).

A pályázat leadási határideje: 2021. augusztus 20, postai bélyegző dátuma.

A pályázati feltételeket tartalmazó kiírás és adatlap letölthető az Alapítvány weblapjáról www.verestoyattila-alapitvany.ro vagy facebook oldaláról https://www.facebook.com/verestoyattilaalapitvany

Bővebb információ igényelhető a 0266-218424-es telefonszámon, munkanapokon 9-15 óra között.

Pályázati űrlapok 2021/2022-es tanévre:
Űrlap középiskolás pályázatokhoz
Űrlap egyetemista  pályázatokhoz