Dr. Verestóy Attila Foundation

"Giving is the best communication"

Egészségmegőrző nap Etéden

Kincsünk az egészségünk!

 

Időt kell szakítanod embertársaidra, tégy valamit másokért, ha még oly apróságot is - valamit, amiért fizetséget nem kapsz, csupán a kitüntető érzést, hogy megtehetted.” (Albert Schweitzer)

 

”Minden ember nyomorúságán nem tudunk segíteni, de akit Isten elénk vezet, azért felelősek vagyunk. Észreveszem-e azokat, akiken nekem kell segítenem?” (Cseri Kálmán)

 

 

A Dr. Verestóy Attila alapítvány fontosnak tartja a gyermekek egészségmegőrzését és egészséges életmódra nevelését, ezért az ők támogatásukkal és közreműködésükkel Egészségmegőrző Napot tartottunk Etéd község óvodásainak. Ez a nap olyan programokat foglalt magába, amelyek segítik a gyermekek egészséges életvitel igényére való nevelését.

Etédi óvodásaink nagy izgalommal és örömmel várták a községünk falvaiból (Énlaka, Küsmöd, Kőrispatak) érkező kíváncsi, vidám gyermekeket. Ismerkedéssel, bemutatkozással kezdődött a reggel. A bátrabb gyerekek saját óvónőjüket is bemutatták.

Ritmikus,dalos, játékos tornával folytattuk programunkat, a kicsik nagy örömére.Mielőtt rátértünk volna az elméletesebb részre elfogyasztottuk gyógynövényteánkat,friss kaláccsal.

A gyermekek testi-lelki egészségéhez szükséges 7 alappillérből egyik legfontosabb az egészséges táplálkozás.      

Nap, mint nap halljuk, hogy milyen fontos szerepet tölt be az egészséges táplálkozás a betegségek megelőzésében. Nevelőként sokat tehetünk azért, hogy a gyermek kialakuló egészségtudata a saját egészségét szolgálja. Az óvodáskorban kialakított, elsajátított táplálkozási szokások illetve ismeretek nagyon meghatározóak a későbbiekre nézve, sokszor az egész felnőtt életre nézve is. Ez az időszak a személyiségfejlődés, a tudatformálás tekintetében a legfontosabb időszak.

A táplálkozási szokások már gyermekkorban kialakulnak, hiszen a kicsik ilyenkor tanulják meg a helyes ételválasztást, az étkezési ritmust, ebben a korban formálódik az ízlés és rögzülnek a táplálkozási minták, valamint a táplálkozási magatartás is. Érdemes odafigyelnünk arra, hogy az asztalra mindig tápláló ételek kerüljenek. Ezért tevékenységünket a Táplálkozási piramis bemutatásával folytattuk. Megbeszéltük közösen, hogy a különböző táplálékokat milyen arányban lenne ideális fogyasztani. Ezt követően nagyon nagy figyelemmel hallgattak végig egy táplálkozásról szóló mesét.

Színes képek segítségével ismerkedtek az egészséges és egészségtelen ételekkel. Szorgalmasan válogatták, majd plakátokat készítettek. Az egészséges ételeket tartalmazó képeket az általuk ételpiramisnak nevezett formában rakták ki.

Csere – Bere játékunkat a játék témájával azonos mese előzte meg. Kisebb csoportokban játszottak, kialakítva minden csoportban azonos mennyiségű és fajtájú zöldségeket, gyümölcsöket.

Gyümölcsös kifestőjüket is szivesen kiszínezték.

A nap végére a Dr. Verestóy Attila alapítvány munkatársai csoporttermünkbe varázsolták a sok gyümölcsöt, amiből később olyan mennyiségü gyümölcssaláta készült, hogy másnapra is jutott belőle. Nagyon ízlett a kicsiknek, de olyan gyermekünk is volt, aki megjegyezte, hogy nem sokszor evett összevágva gyümölcsöt. Ezért is köszönet illeti az alapítványt. Közös programunk vége fele gyermekeink elfáradva, de annál nagyobb örömmel, testileg, lelkileg gazdagodva tértek haza a KINCSÜNK AZ EGÉSZSÉGÜNK / AZ EGÉSZSÉG VILÁGNAPJA feliratú uniformis pólókban.

Megtapasztalhattuk ezen a napon az alapítvány részéről a ránkfigyelést és hogy milyen nagy ereje van a szeretetnek.

Köszönet a gazdag és jól sikerült programért az Alapítványnak és munkatársainak.

Kívánunk további munkájukhoz egészséget, Istennek áldását.

 

                                                                         Birtalan Margit óvodapedagógus

Please publish modules in offcanvas position.

In partnership with pixobit.eu